Ще раз про Спасителя Ісуса.

Ще раз про Спасителя Ісуса.

Вступ:

У світі, наповненому пошуком спасителя у швидкоплинних перемогах, швидкоплинних стосунках і матеріальних пошуках, вічне послання ангела пастухам у Вифлеємі під час народження Христа відлунює з глибокою актуальністю. Незаперечною істиною є те, що людство у своєму прагненні до самореалізації та мети часто шукає порятунку у швидкоплинному та відчутному.

Наше суспільство, повторюючи застереження пророка Ісаї (Ісаї 55:2), схильне покладати надію на ефемерні перемоги, перемоги, які можуть принести тимчасову радість, але залишають після себе порожнечу, коли початкова ейфорія розвіюється. Привабливість успіху в кар’єрі, спорті чи особистих досягненнях може зачаровувати, але вона не може запропонувати тривалого миру для спраглої душі. Це нагадує мудрість псалмоспівця у Псалмі 20:7, який стверджує: “Одні надіються на колісниці, інші на коней, а ми надіємося на ім’я Господа, Бога нашого”.

Так само і пошуки спасіння через стосунки, хоч і є благородним прагненням, можуть стати джерелом розчарування, якщо зробити їх остаточною основою нашого добробуту. Людські зв’язки, хоч і цінні, але за своєю природою недосконалі, схильні до змін і нетривкості. Ангельська звістка під час народження Христа скеровує наш погляд за межі тимчасової природи людських стосунків, вказуючи нам на непохитне джерело розради та сталості.

Навіть у захопленні спортом ми виявляємо надію на Спасителя. Коли закінчується спортивний сезон, в якому набагато більше переможених, ніж переможців, ми чуємо вигуки з міст по всій землі: “Зачекайте до наступного року!”. Потім приходить драфт або новий набір гравців, і вболівальники покладають свої надії та мрії на новачка, який принесе славу команді. Стажер, новий клієнт, нова машина, новина, яка прийде завтра поштою, – на них покладається більше надій, ніж на будь-яку істоту чи щось, що здатне їх виправдати.

Матеріальні прагнення, чи то у формі багатства, власності, чи суспільного визнання, часто обіцяють спасіння – позбавлення від нужди і досягнення комфорту. Проте, минуща природа матеріального багатства – це тема, яка відлунює у Святому Письмі від Матвія 6:19-21, закликаючи нас шукати скарби вічної цінності.

Наші попередники, як і ми, боролися зі спокусою швидкоплинних перемог. У гонитві за успіхом, визнанням чи тріумфом вони також стикалися з швидкоплинністю досягнень. Проте, на своєму шляху вони, можливо, залишили нам у спадок багато уроків, повторюючи мудрість, що міститься в Еклезіаста 2:11: “Та коли я оглянув усе, що зробили мої руки, і чого я трудився, щоб досягти, то все виявилося безглуздим, як гонитва за вітром…”. Їхній досвід слугує дороговказом, закликаючи нас шукати глибше, тривале джерело сенсу поза ефемерними перемогами нашого часу.

У цьому гострому контрасті народження Ісуса є променем надії – нагадуванням про те, що справжнє і тривале спасіння знаходиться не в швидкоплинних перемогах, стосунках чи матеріальних прагненнях цього світу, а в незмінній, вічній любові Христа. Роздумуючи над цією глибокою істиною під час Різдвяних свят, давайте перекалібруємо наші серця і довіримося Спасителеві, чиє народження ми святкуємо, – Спасителеві, чия любов перевершує тимчасовість і простягається у вічність.

Отже, яку історію ми розглядаємо разом?

На тлі цього спільного людського досвіду ангельська звістка над Вифлеємом слугує об’єднуючим посланням. Вона сповіщає про Спасителя, чиє народження виходить за межі поколінь, – Спасителя, чиє народження виходить за межі матеріальних прагнень поколінь, – Спасителя, народженого не лише для нас, але й для тих, хто прийшов до нас, і для всіх тих, хто прийде після нас.

Роздумуючи над різдвяною історією, давайте сплетемо разом нитки нашого спільного прагнення до спасіння, визнаючи мудрість, передану поколіннями, і запрошуючи всіх знайти тривале задоволення в обіймах вічного Спасителя, Ісуса Христа.

Ця історія міститься в біблійних записах Євангелій. Вона розповідає нам, що в ніч, коли народився Ісус, відбулося щось вражаюче. Вифлеємська рівнина стала театром одного з найвидовищніших звукових і світлових шоу в історії людства. Небеса зірвалися з місця.

Лука розповідає нам, що сталося: Лука 2:8-14.

“А пастухи, що жили в полі неподалік, стерегли вночі свої отари. І з’явився їм Ангел Господній, і засяяла слава Господня навколо них, і вони злякалися. Але ангел промовив до них: “Не бійтеся. Я звіщаю вам велику радість, яка буде для всіх людей. Сьогодні в місті Давидовому народився вам Спаситель, Він є Христос Господь. Це буде для вас знаком: Ви знайдете Немовля, загорнуте в пелени, що лежатиме в яслах”. – “Раптом з’явилося з ангелом велике воїнство небесне, що славило Бога і промовляло: “Слава в вишніх Богу і на землі мир людям, на яких благовоління Його”.

Ангельський гість був оточений славою Божою. Слава сяяла. Ця слава не належала самому ангелові. Це була Божа слава, що означала Його божественну присутність в особі ангелів.

Сплеск світла, що залив вифлеємські поля, сповістив про прихід Спасителя, який зміг зробити те, що не міг зробити ніхто інший і ніщо інше.

Зауважимо, що новонародженого Спасителя також називають “Христос Господь”. Для здивованих пастухів ці назви були вагітні змістом. Цей Спаситель – Христос, довгоочікуваний Месія Ізраїлю. Кожен єврей пам’ятав Божу обітницю про те, що колись прийде Месія, Помазаник Божий, щоб визволити Ізраїль. Цей Месія-Спаситель також є Господом. Він не тільки врятує Свій народ, але й стане його Царем, його Володарем.

Ангел сповіщає, що цей Спаситель-Месія-Господь народився “вам”. Божественна звістка – це не пророцтво про суд, а проголошення дару. Новонароджений Цар народився для нас.

Висновок:

На завершення, історія народження Ісуса – це не просто історична розповідь; це запрошення до преображаючої подорожі. Цей Спаситель-Месія-Господь народився “для вас”. Чи не є нашою спільною можливістю сьогодні відкрити для себе це, проголосивши “звершилося” – Івана 19:30 на хресті, на якому Він віддав Своє життя, щоб відкрити для себе новизну життя, оновлення надії та віднайдення мети.

Історія народження Ісуса та прожитого Ним життя спонукає нас піднятися над швидкоплинними прагненнями нашого часу і знайти розраду в непохитній любові Спасителя.

Стоячи на перетині традиції та вічності, прислухаймося до заклику до дії, що міститься в цій розповіді. Пам’ятаймо, що “сьогодні день спасіння” – 2Кор. 6:2 – пам’ятаймо, що “спасіння немає в іншому” – Дії 4:12 – пам’ятаймо, що “немає іншого імені, даного під небом, яким би ми могли спастися”, і приймімо справжнє джерело тривалої радості, миру і сповнення, яке знаходиться у вічній любові Христа.

Нехай цього Різдва наші серця будуть відкриті на перетворюючу силу цього послання, і нехай воно надихне нас на колективне пробудження до життя в обіймах Спасителя, який виходить за межі часу і дарує вічну надію.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *