Хочеш бути християнином?

Хочеш бути християнином?

Я багато пишу на YouTube, Facebook, WhatsApp, Twitter і т.д., але мушу вам сказати, що коли я думаю про все, що я зробив у соціальних мережах, це, мабуть, найактуальніше для вас сьогодні, коли ви читаєте цю статтю. Чому? Тому що це одне з найглибших, найвпливовіших і таких, що мають вічні наслідки, питань, які коли-небудь ставила собі людина.

З усього, що я написав, ця книга змінює правила гри. Серйозно, як я вже казав, мова йде про найважливіше питання, яке може повністю змінити вашу вічність.

А тепер уявіть собі: ви читаєте цю статтю, і тут є два типи людей. Одні вже в команді Ісуса – знаєте, вони зробили все, що потрібно: “Я вірю в Ісуса, і я на борту”. А є й інша команда, люди, які ще не зовсім зрозуміли всю цю історію про Ісуса.

У Біблії та в соціальних мережах є багато інформації про те, як врятуватися, як вийти з темряви до світла, духовно кажучи – Колосян 1:13. Люди писали про це книги, навіть я це зробив – електронну книгу https://amzn.eu/d/eYE0wxx або в м’якій обкладинці – https://amzn.eu/d/9SWTyyV – теж давши їй чудернацьку назву: “сотеріологія” – просто вигадливий спосіб сказати “дослідження спасіння”.

Але ось у чому суть: стати християнином – це не просто кивати головою, піднімати руку, ходити по проходу, відвідувати церкву у відповідь на якісь релігійні речі. Ні, це означає дозволити Богові робити Його справи у вашому серці, а ви просто повинні бути відкриті для цього.

Ісус у своєму класичному стилі відповів на велике питання “Як мені приєднатися до команди Ісуса?” або, перефразовуючи його, “Що я повинен зробити, щоб народитися знов?”, одним реченням. Серйозно, це в Івана 14:6. Він розмовляє зі своєю командою, кажучи, що йде, але повернеться, щоб забрати їх до небесного дому. Тома злякався: “А як ми туди потрапимо?”. І Ісус кидає цю бомбу: “Я є дорога, істина і життя. Ніхто не потрапить до Отця, що нагорі, не пройшовши через мене”. (Я, звичайно, перефразовую).

Що це означає? Ну, якщо ви розумієте, про що говорить Ісус, то у вас вже є ключ до того, щоб стати християнином.

Отже, маючи це на увазі, давайте продовжимо і розкриємо фразу: “Я є дорога, істина і життя. Ніхто не потрапляє до Отця, що вгорі, не пройшовши через мене”.

Ісус є Шлях.

Отже, уявіть собі цю грандіозну схему існування, де кінцевим пунктом призначення є це місце, яке називається небом, де ми гріємося у вічній присутності божественного, нашого Творця, Бога. Це місце, якого ми всі прагнемо в глибині душі. Тепер уявіть Ісуса як провідну зірку в цій вічній і духовній подорожі, яка веде нас прямо до цієї небесної утопії.

Тепер давайте відмотаємо час назад до світанку творіння. Буття 1: 1-3 – У цьому первозданному світі Бог створив Адама і Єву, помістивши їх у сад незрівнянної краси, святилище, де вони ходять рука об руку зі своїм Творцем. Але серед цієї ідилії Бог дарує їм у стані невинності дар свободи волі, здатність робити вибір, вирішальний вибір, який може або зміцнити їхній зв’язок зі своїм Творцем, або непоправно зруйнувати його. І тут з’являється заповідь: “Не їж з дерева пізнання добра і зла”. Проста настанова з глибоким змістом.

Але, на жаль, людська неміч бере гору. Адам і Єва піддаються спокусі, кусають заборонений плід, відкриваючи епоху гріха і його жахливих наслідків. Біблія говорить нам, що “…заплата за гріх – смерть” – Римлянам 3:23, і це якраз те, що було започатковано для всього людства, оскільки ми всі поділяємо одну ДНК нашого федерального глави Адама.

Відбувається духовне відокремлення від Бога, що знаменує початок екзистенціальної боротьби людства. Смерть, як фізична, так і духовна, зловісно маячить на горизонті, кидаючи тінь на колись незаймане існування. З цього моменту їхні фізичні тіла негайно почали розкладатися. Зрештою, вони, звичайно, помруть фізично, і без втручання, вони назавжди залишаться мертвими духовно.

Але серед цього мороку засяяв промінь надії – Ісус. Народжений від Діви, він втілює досконалий союз божественності та людськості. Його призначення? Примирити людство зі своїм Творцем, подолати прірву гріха, яка відділяє нас від Божих обіймів. Це був Божий план від вічності. І ось, Ісус розпочинає свою божественну місію, яка завершується найвищим актом любові та жертовності – розп’яттям на хресті.

Своєю кров’ю, пролитою за відпущення гріхів, Ісус пропонує людству рятівне коло, шлях назад у люблячі обійми Бога. Це космічна угода, в якій борг за гріх сплачено повністю, і відкуплення стає досяжним для всіх, хто вірить. Єдиний спосіб, яким людство могло повернутись до Божої прихильності та присутності – це смерть як плата за гріхи світу, яку іноді називають біблійною термінологією “заміщенням покарання”.

Отже, ось у чому суть справи: Спасіння залежить від нашого прийняття Ісуса як єдиного засобу примирення з Богом. Це глибока істина, що відлунювала протягом століть, укладена в словах: “Ні в кому іншому немає спасіння, бо немає іншого імені під небом, що дано нам між людьми, яким ми повинні спастися”. Дії 4:12.

По суті, Ісус – це не просто квиток на небо; Він – сама суть нашої надії, наріжний камінь нашої віри і двері до вічного спілкування з нашим Творцем. Можливо, нам потрібно думати про це таким чином: Ісус – це шлях назад до Бога.

У найзагальніших рисах, щоб стати християнином, ви повинні вірити, що Ісус – це шлях, і що Він – єдиний шлях.

Ісус – це істина.

Ми рухаємося вперед, розкриваючи суть: “Я є шлях, істина і життя. Ніхто не потрапить до Отця, що нагорі, не пройшовши через мене”. Давайте вирушимо в епічну пригоду, де промениста істина, втілена в благоговійній постаті Ісуса Христа, сяє, як космічний маяк, ведучи нас крізь таємниці буття.

Розумієте, Ісус – це не просто запорошений старий персонаж з історичних книг; він – живе, дихаюче втілення самої істини, посланий на радикальну місію своїм божественним Отцем, щоб здійснити революцію в людстві. Уявіть Його не як пережиток минулого, а як найвищий вираз вічної мудрості та безмежної любові, що випромінює, як наднова у темряві сумнівів і розгубленості – див. Івана 1:14.

Уявіть собі Ісуса, який крокує по галасливих вулицях сучасності, можливо, по тій самій вулиці, на якій живете ви. Не як простого смертного, а як втілення найсучаснішого прозріння і співчутливого бунту. Кожним своїм словом і кожним рухом він руйнує бар’єри невігластва і фанатизму, відкриваючи приголомшливу реальність Божого характеру і дивовижну благодать Його любові (Івана 14:9). Своїм життям, вченням і дивовижними чудесами Ісус малює захоплюючу картину божественної любові, пробиваючись крізь шум статус-кво яскравими кольорами божественної істини Івана 1:17.

Тепер давайте подивимось в обличчя холодним, жорстким фактам нашого людського досвіду. Писання не підсолоджує його; всі ми – гаряча суміш, що спотикається в житті, обтяжена вагою наших помилок, Римлянам 3:23. Але посеред нашого хаосу Ісус кидає нам рятівний круг. Він тут не для того, щоб судити чи засуджувати, а щоб простягнути руку радикальної любові та нефільтрованої благодаті, запрошуючи нас прийти такими, якими ми є, і прийняти абсолютно новий спосіб буття Луки 5:31-32.

Але ось де інтрига згущується: Ісус не просто проповідує прощення, він втілює його. Його жертва на хресті, від якої відвисає щелепа, є кульмінаційним моментом, що демонструє приголомшливу глибину Божої любові і приголомшливу силу Божого милосердя (Дії 4:12). Своєю смертю і воскресінням він прокладає шлях до відкуплення і примирення з Богом, остаточним законодавцем у царстві істини і благодаті Івана 14:6.

Епічне перетворення Павла, який колись був запеклим скептиком, а тепер став затятим віруючим, є яскравим прикладом цього. Засліплена власними планами, радикальна зустріч Павла з воскреслим Христом на дорозі до Дамаску пронизує все його життя, перетворюючи його з ненависника на люблячого, з переслідувача на проповідника, не вірите мені – подивіться на Дії 9:1-22. Історія Павла є свідченням сейсмічного зсуву, який відбувається, коли ми зустрічаємося з істиною невблаганної любові Ісуса.

Куди ж веде нас ця шалена поїздка? Вона веде нас до краю вічності, до ніг Ісуса, найвищого носія істини і благодаті, космічного руйнівника відчаю і сумнівів. Через нього ми знаходимо надію, відновлення і абсолютно новий спосіб життя Івана 14:6. Це подорож, що підживлюється вогненною правдою Христа, яка кличе нас прийняти радикальну любов, що змінює все.

Ісус був посланий Своїм Отцем з певною метою: шукати і спасти те, що загинуло. Він прийшов, щоб пояснити Бога, об’явити Його і промовити до нас слова Божі. Він є Бог, і Він є Словом Божим Івана 1:1-2.

“І Слово стало тілом, і перебувало між нами, і ми бачили славу Його, славу як Єдинородного від Отця, повного благодаті й істини. … Ніхто Бога не бачив ніколи, тільки Єдинородного Бога, що в лоні Отця, і Він об’явив Його”, – ось що говорить нам Іван 1:14-18. Ісус є істина, і Він говорить нам правду. Якщо ми прислухаємося до Його слів, то зрозуміємо, як стати християнином.

Ось деякі речі, які слід врахувати:

Правда в тому, що всі ми грішні – Луки 5:31-32.

Правда в тому, що ми повинні покаятися – Матвія 4:17.

Правда в тому, що ми потребуємо Божого прощення – Дії 5:30-31.

В основному, щоб стати християнином, ви повинні вірити, що Ісус – це шлях, і що Він – єдиний шлях, і що Він говорить нам правду про наші гріхи.

Ісус – це життя

Давайте нарешті зануримося в яскраву сутність життєдайної сили Ісуса.

Все, що стосується Ісуса, пульсує життям. Саме серце Євангелія б’ється в ритмі Його воскресіння, воскресіння з мертвих після розп’яття, наповненого божественною енергією Святого Духа 1 Коринтян 15:1-4.

Своєю перемогою над смертю Ісус позбавив її жала і тіні страху, що насувалася, широко відчинивши нам двері, щоб ми успадкували Його вічне життя 1 Коринтян 15:55-57; Євреїв 2:14-15.

Коли ми приймаємо християнство, це не просто поверхнева зміна, це духовне відродження. Ми наповнюємося новим життям, життям самого Христа. Святий Дух оселяється в нас, перетворюючи нас на відображення сили Христового воскресіння. Колись духовно мертві, духовні зомбі, якщо хочете, тепер ми живі і процвітаємо у Христі, через Христа і завдяки Христу Гал. 2:20; Рим. 6:4-8; Рим. 5:5 і Рим. 8:9.

Але як нам, колись духовно млявим, вхопитися за цю нову духовну життєву силу? Це не те, чого ми можемо досягти лише силою волі; ми духовно збанкрутіли. Духовне життя – це дар, божественний дар від Бога. Ми не можемо заслужити його власними праведними вчинками; ми повинні просто отримати його по благодаті, по вірі, по вірі.

Ми спасаємося не власними справами, а Божою милістю, через перетворюючу дію Святого Духа, щедро вилитого на нас через Ісуса Христа, нашого Спасителя – Тита 3:5-6.

Спасіння – це не нагорода за наші зусилля; це дар, дарований нам за Божим задумом і благодаттю, об’явлений через появу Ісуса Христа, який зруйнував смерть і приніс життя і безсмертя через Євангеліє 2 Тимофія 1:9-10.

Сприймаючи Ісуса на слово і втілюючи його в життя, ми віримо і приймаємо.

Ми віримо, що Ісус – це єдиний шлях, тому що Він Син Божий, бездоганна, безгрішна жертва, яка сплатила наш гріховний борг. Він є мостом до близькості з нашим Творцем, відновлюючи наші стосунки, які почалися в Едемському саду, але дозволяючи нам хвалитися набагато більшим, ніж Адам міг собі уявити.

Ісус – це істина, і ми повинні прийняти його слова, які розкривають наш гріховний стан, а також покаятися і шукати Божого прощення. Роблячи це, ми приймаємо його життя як дорогоцінний дар.

Спасіння не залежить від наших зусиль чи досягнень, а від благодаті через віру. Воно полягає в тому, щоб визнати Ісуса Господом і вірити в серці, що Бог воскресив Його з мертвих. Це означає призивати ім’я Господнє і знаходити притулок в Його любові Ефесянам 2:8-9; Римлянам 10:8-13; Івана 6:37; Івана 3:16-17.

Коли ми відповідаємо з вірою, як філіппінський в’язень, який шукав спасіння, ми опиняємося в життєдайному потоці спасительної благодаті Ісуса Дії 16:27-31.

Висновок:

Наближаючись до кінця нашої подорожі, дозвольте мені поставити останнє запитання: Чи прийняли ви істину?

Якщо ваше серце відповідає гучним “так”, то нехай ваш дух здіймається в небо! Ідіть вперед, як променистий посланник, освітлюючи шлях іншим, щоб відкрити безмежну благодать і перетворюючу силу Бога. Пам’ятайте слова Ісуса в Матвія 28:19-20, який закликає нас іти і навчати всі народи, христячи їх в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх дотримуватися всієї Його заповіді.

Проте, якщо в глибині вашої душі є невпевненість, не бійтеся. Сьогоднішній день є священними воротами до відкуплення та оновлення. Як благає 2 Коринтян 6:2: “Нині час Божої милості, нині день спасіння”. Дозвольте вазі цієї миті зануритися в себе, бо вона несе в собі потенціал для переосмислення вашого існування.

Тож у цю тиху мить схиліть голову і широко відчиніть двері свого серця. Прийміть істину, що Ісус – це шлях, сама суть спасіння і надії. Як сказано в Ів. 14:6: “Ісус відповів: “Я є дорога і істина і життя. Ніхто не приходить до Отця, як тільки через Мене”. Нехай відлуння вашої сповіді лунає в небесах, коли ви визнаєте свою недосконалість і шукаєте Божого милосердя.

І в цьому божественному обміні прийміть з розпростертими обіймами дорогоцінний дар життя, який можна знайти тільки в Христі. Як запевняє нас Послання до Ефесян 2:8-9: “Бо благодаттю ви спасенні, вірою, – і це не від вас, це дар Божий, – не за ділами, щоб ніхто не хвалився”. Нехай це наповнить ваш дух новознайденою метою, запаливши полум’я пристрасті та радості, що не знає меж.

Зробивши цей сміливий крок, вирушай у подорож відкриттів, подорож, сповнену пригод, чудес і безмежних глибин Божої любові. Нехай твоя душа танцює у сяйві Його благодаті, а твоє життя стане симфонією прославлення Того, Хто дарує спасіння всім, хто вірить.

Тож, мій друже, лови цей момент з непохитною вірою. Нехай світло Боже керує твоїми кроками, і нехай твоє серце назавжди перетвориться величною правдою Його любові.

Якщо це те, що ти зробив, я був би радий почути про це і підбадьорити тебе, тому, будь ласка, зв’яжися зі мною через – revalbertmmartin@gmail.com.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *